Samsunum 3 Gemisi

0
5.313 views

Samsunum 3 Gemisi ile Vezirköprü Şahinkaya Kanyonunda muhteşem bir gezi yapabilirsiniz.

Samsun’un Bafra ve Vezirköprü ilçeleri arasında bulunan Altınkaya Barajı su toplama alanıdaki Şahinkaya Kanyonu görülmeye değer bir doğa harikasıdır. Kanyon gezisine başlayacağınız noktaya geldiğinizde sizi huzur dolu çam ağaçlarıyla kaplı güzel bir tesis karşılayacak.

Gezinize başlamadan önce burada nefis bir balık ziyafeti yapabilirsiniz. Size tavsiyemiz tabiki ızgara somon olacaktır. Yemeğimizi yedikten sonra Şahinkaya Kanyonu‘nu görebilmek için iki alternatifiniz olacak. Gezi için seçeceğiniz Samsunum 3 gemisinin belirli günleri var. Samsunum 3 gemisiyle gezi seferleri başlamadan önce hizmet veren ve hala hizmetini devam ettiren su aracı, (motor takılmış büyük bir sal düşünün) hergün hizmet vermekte.

Tur teknesi en az 20 kişilik bir grup oluştuğunda hareket ediyor ve kişi başı ücret 15 TL.

Samsunum 3 gemisiyle kanyonu gezmek istiyorsanız (0 362) 647 17 31 numarasından Vezirköprü Belediyesini arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evet ve tur başlıyor.. Tekne yavaş yavaş sahilden ayrılıyor ve kanyona doğru hareket etmeye başlıyor. Bu eşsiz güzelliklere ulaşmamız biraz zaman alıyor tabiki. Kanyon biraz uzak. Gezimiz yaklaşık 2,5 saat sürüyor. Gezi esnasında büyük bir heyecanla zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile.

Ve tabiki bol bol fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmiyoruz.  Bu eşsiz manzarayı mutlaka görmelisiniz.

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Şahinkaya Kanyonu

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.