Samsun Piazza Alışveriş Merkezi

1
2.586 views

Samsun Piazza Alışveriş Merkezi açılmasıyla Samsun’a yeni bir soluk getirdi.

Piazza Ne Demek ? Meydan, üstü kapalı balkon, taraça (kapalı) Bilhassa italyan şehirlerinde meydan, piyasa yeri Samsun Media Markt, Samsun Greyder, Samsun Mc Donalds, Samsun Mado, Yeni açılacak Alışveriş Merkezi, Samsun Rönesans Avm

Açılış 29 Mart 2013

Rönesans Holding’in temelleri Rönesans İnşaat ile 1993 yılında Rusya St.Petersburg’da atıldı. Bugün ana müteahhit ve yatırımcı olarak 11 farklı ülkede alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, karma yapılar, ağır sanayi tesisleri (çimento fabrikaları, petro-kimya tesisleri vb.), altyapı tesisleri (havaalanları, marinalar vb.), hafif üretim tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, araba ve makine fabrikaları, devlet binaları ve enerji santralleri inşa etmektedir.

Türkiye, Rusya, Türkmenistan, Ukrayna, Belarus, Avusturya, Azerbaycan, Libya, Suudi Arabistan, Irak ve Katar’da faaliyetlerini sürdüren Rönesans İnşaat, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerini kendine hedef pazarlar olarak belirlemiştir.

2001 yılında gayrimenkul yatırımlarına başlayan Rönesans, 2006 yılında Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş kurarak tüm gayrimenkul yatırımlarını tek bir çatı altında toplamıştır. Rönesans Gayrimenkul, Rönesans İnşaat ile büyük bir uyum içinde çalışarak Türkiye ve Rusya’da çoğunlukla ticari gayrimenkul projelerini geliştirmekte ve yatırım yapmaktadır.

Samsun Piazza AVM

2008 yılında dünyanın 3’üncü en büyük Alışveriş Merkezi Müteahhidi ve 18’inci en büyük Genel Yapı Müteahhidi olmuştur.

2006 yılından beri her yıl ENR Top 225 Uluslararası Müteahhitler Listesi’nde yer alan Rönesans İnşaat 2011 yılında da Türkiye’nin ikinci, dünyanın ise 69’uncu en büyük uluslararası müteahhitlik firması olarak yer almıştır.

Rönesans, büyüme planları doğrultusunda 2007 yılında enerji yatırım kolunu kurmuştur. Bu doğrultuda Rönesans Enerji Üretim A.Ş. ile yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapmaya başlamıştır. Şirket’in ilk hidroelektrik santral projesi olan 15 MW kurulu güçteki Yalnızca HES, Eylül 2009’da üretime başlamıştır. Şirket 2014 yılına kadar bu yatırımlarını tamamlayarak hidroelektrik santrallerinden elde ettiği gücü 93 MW’a çıkarmayı hedeflemektedir. Ayrıca 2 adet toplam 870 MW kurulu güce sahip doğalgaz çevrim santrali de geliştirme aşamasındadır.

2008 yılında Rönesans İnşaat, Rönesans Gayrimenkul ve Rönesans Enerji, yeniden yapılanma çalışması kapsamında Rönesans Holding A.Ş. çatısı altında toplanmıştır. Türkiye’nin ikinci, dünyanın ise 69. en büyük uluslararası müteahhitlik firmasını bünyesinde barındıran Rönesans’ın sıra dışı başarı öyküsünün ardında yatan temel unsur doğruluk, dürüstlük ve kaliteden ödün vermeksizin koruduğu kurumsal itibarıdır.

Genel merkezi Ankara, Türkiye’de bulunan Rönesans Holding’in 30’u aşkın bölgede daimi taşeronları ile birlikte yaklaşık 30 binden fazla çalışanı bulunmaktadır.

İşletme Adı  Samsun Piazza Alışveriş Merkezi
Telefon  (0362) 290 32 32
Faks  –
Adres
 Samsun Eski Otogar Alanı
İl
 Samsun
İlçe  Samsun / CANİK
Web Adres  http://www.samsunpiazzaavm.com/

1 YORUM

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.