Samsun Öykü Adası Kreş ve Anaokulu

0
5.930 views

Samsun Öykü Adası Kreş ve Anaokulu okul öncesi eğitime yeni bir bakış açısı getirmektedir.

Öykü Adası okul öncesi eğitim kurumları arasında butik bir anaokuludur.

Öncelikle sevginin, güven duygusunun artırılmasını sağlayarak çocuklara OKUL SEVGİSİ yaşatmayı amaçlamaktadır.

YABANCI DİL İNGİLİZCE doğal ortamlarında hikayeler, şarkılar, resimli kartlar, çeşitli objelerle oynanan oyunlar, hareketler ve başka çeşitli “Etkin Öğrenme” aktivitelerinin yardımıyla yaşayarak ve eğlenerek öğrenirler. Kelimeler ve cümle kalıpları hikayeler, dramatizasyon, şarkılar, oyunlar ve hareketli aktivitelerle öğretilir.

Dil programımızdaki belirli fiziksel gelişim amaçları, hareketli aktivitelerimiz ile uygulanır. Bu yüzden çocuklarımız İngilizce’yi öğrenirken ve pekiştirirken, aynı zamanda fiziksel ve sosyal becerilerini de geliştirirler.oyku-adasi1

MÜZİK ve RİTM şarkılarımızın bir bölümü Türkçe, bir bölümü İngilizcedir. Çocuklara şarkılarla yaşlarına uygun enstürmanlarla eşlik etme fırsatı verilir. Çocuklar farkında olmadan enstürmanları tanıma ve tecrübe etme fırsatı bulur.

oyku-adasi2

 

MATH AND CHESS Matematik, bulmaca, satranç ve mantığı bir arada sunan dünyadaki tek eğitim sistemi.. (Karadeniz Bölgesi Tek Temsilcisi Öykü Adası..)

oyku-adasi3

AKIL ve ZEKA OYUNLARI Sudoku, kendoku, tangram, tetromino, pentomino (karadeniz bölgesi zeka oyunları eğitim sertifikasına sahip tek eğitim kurumu)

oyku-adasi4

oyku-adasi5

DİKKAT EKSİKLİĞİ ÜZERİNE ÇALIŞMALAR ve EGZERSİZLER

* Çocukların bütün gelişimleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış mükemmel bir bahçe,

* İlkokula hazırlık çalışmalarımızda iddalıyız : Yaratıcı teknik ve materyallerle konsantrasyon, dikkat ve oyunla matematik dersleri..

* Yetenekleri doğrultusunda branş dersleri : Satranç, Müzik, Drama, Bale, Sanatsal Çalışmalar. (Cam – seramik – kumaş – ahşap çalışmaları )

oyku-adasi6

 

KADROMUZ

Uzman ve deneyimli eğitim kadrosu, çocuklara sevgiyle yaklaşan, okul öncesi eğitimi öğretmenliği mezunu, alanında deneyimli, yaratıcı, kendini yenileyen (seminer, hizmet içi eğitim, yeni yayınların takibi, vb. ) gözlemci, araştırmacı ve yapıcı, gerektiğinde esnek bir kişilik sergileyerek çocuklara her yönü ile iyi bir model olacak nitelikte uzmanlardan oluşmaktadır.

Her grupta bir sorumlu öğretmen ve onunla birlikte çalışan yardımcı öğretmen olmak üzere 2 öğretmen görev almaktadır.

oyku-adasi7

OKUL ve AİLE

Çocuklarımızın mutluluğunun, okul aile işbirliğiyle sağlanacağına inanıyoruz. Bu sebeple, anne ve babaların duygu görüş ve izlenimlerini ilgiyle takip ediyoruz.

Veli görüşmeleri, özel günler, kutlamalar, geziler ile velilerimizin okul yaşantısı ile daha yakından ilişki kurmasını sağlıyoruz.

oyku-adasi8

6 -12 YAŞ ETÜT MERKEZİMİZ

Öğrencilerimize 6 kişilik sınıflarımızda okul sonrası öğrenim desteği vermekteyiz.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ

Kendini yenileyerek geliştiren seçici bir eğitim sistemine sahiptir. Milli eğitim bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programının yanı sıra Çoklu Zeka, Gems, Scamper sentezi ile oluşturulmuştur.

Çocuklarımızın dünyalarına girerek birlikte yaşıyor, yaratıyor ve birlikte öğreniyoruz..

oyku-adasi9

Çocuklarınız Samsun Öykü Adası Kreş ve Anaokulu‘ nda bizimle EMİN ELLERDE…

oyku-adasi10

Kreş Adı  Samsun Öykü Adası Kreş ve Anaokulu
Telefon  (0362) 431 34 68  (0532) 213 27 25
Faks  (0362) –
Adres
 19 Mayıs Mh. Ağabali Cad.  No: 11
İl  Samsun
İlçe  Samsun / İlkadım
Web Adres  www.oykuadasi.com

oyku-adasi11

oyku-adasi12

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.