Samsun Kedi Kasabası Nerede ?

0
46.167 views

Samsun Kedi Kasabası Nerede ? diye hiç merak ettiniz mi.. Yoksa Samsun Kedi Kasabası ismini ilk defa mı duydunuz ? Yoo yo şaşırmayın yanlış duymadınız. Burası Samsun’un en özel kasabası. Yani Samsun Kedi Kasabası..

Bu kasabada neler mi var ? Neler yok ki. Burası bir harika. Burada ziyaret edeceğiniz tüm misafirler tatlı mı tatlı, minnoş mu minnoş, sevimli mi sevimli kedicikler. Hepsi de dört gözle sizlerin onları ziyaret etmesini bekliyor.

Samsun Kedi Kasabası Samsun Büyük Şehir Belediyesi tarafından oluşturulmuş harika bir yer. Burada evsiz ve bakıma muhtaç kediler barınıyor. Ve tüm yönetim de onların elinde 🙂

Yemek saatinde görevli veteriner hekimlerin çaldığı müzikle yemek alanına toplanan kediler afiyetle karınlarını doyurduktan sonra oyun alanlarına geçiyorlar. Burada onlar için hazırlanmış tek katlı ahşap barınaklar, oyun alanları ve güzel zaman geçirebilecekleri bir sürü alan mevcut.

Kedi kasabasının meraklıları da az değil. Türkiye’de ilk ve tek olan Kedi Kasabası oldukça popüler bir yer olmuş. Öyleki ünü yurtdışna bile yayılmış. Yanabcı ülkelerden gelen ziyaretçiler onların resimlerini çekiyor ve kendi ülkelerinde tanıtımlarını yapacak belgeseller hazırlıyorlar. Bunların yanı sıra öğrenci grupları da Kedi Kasabasını sık sık ziyarete geliyor.

Bu ilgiden oldukça memnun görünen kedicikler de misafirlerini hiç üzmüyor. Siz de bu tatlı kediciklerin kasabasını ziyaret etmek istiyorsanız tabiki öncelikle aklınıza gelecek soru Nerede Bu Kedi Kasabası ?

Kedi kasabasının yeri Samsun Gürgen Dağı mevkinde bulunuyor. Açık adres ise Kadamut Mahallesi Çatkaya Merkez Sokak No:313 ilkadım – Samsun olarak karşımıza çıkıyor. Biraz daha yol göstermek için şöyle diyebiliriz. Samsun Araştırma Hastanesinden ileri doğru Ata Yolunda devam ediyoruz. Aşağıdaki harita Kedi Kasabasını bulabilmeniz için yardımcı olacaktır.

NOT : Her gün 13:00-16:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.