Samsun Kazancı Taşhan

0
5.474 views

Samsun Kazancı Taşhan.. Samsun’ un alternatif doğa turizmi oteli unvanına sahip, şehrin stresinden uzak, Karadeniz’in eşsiz doğasıyla kucaklaşan Kazancı Taşhan Otel 01.04.2016 tarihinde hizmete girmiştir.

Ata Yolu güzargahından ulaşılan Kazancı köyü sınırına kurulan ve yapımında çevreye zarar vermeyen materyallerin kullanıldığı, eko otel konseptine uygun ve toplamda 30 yatak kapasitesine sahip tesisin mimari ve dekor tasarımı geleneksel Türk, 19. yy Osmanlı ve Italyan renösans ve Avrupa art deco dönemlerine ait izler taşır.

Bölgede yok olmaya bırakılmış taş evlerden kurtarılan mermer, taş ve yıkılmaya yüz tutmuş Çantı evlerinden alınan tomruklardan ve lokal taş ocaklarından alınan malzemelerle yapılmış Kazancı Taşhan, bu yönde Avrupa Birliği’nden hibe desteği de almıştır.

Uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü olan Kazancı Taşhan’da konaklama hizmetlerinin yanısıra organik tarımsal üretimin özendirilmesi amacıyla eko-tarım yaz okulu, geleneksel el sanatlarımızın turizm vasıtasıyla yaşatılmasını sağlamak için de sanat eğitimi üzerine kadın ve gençlerin teşvik edildiği geleneksel sanat yaz okulu hizmetleri vardır.

kazanci-tashan-samsun-2

samsun-kazanci-tashan

20 dönüm arazi içerisinde yer alan Kazancı Taşhan Otel , 4 Executive Suite, 10 standart oda ve 11 cabana suite odaları ile toplam 44 yatak kapasitesine sahiptir. Yayla ve dağ manzaralı odalarının dekorasyonu 5 yıldız otel standartlarında tasarlanmıştır.

samsun-kazanci-tashan-3

Otel bünyesinde bulunan Taşhan Restorant geleneksel dekorasyonu ile Türk ve yöresel mutfakların yanısıra dünya mutfaklarından oluşan seçkin menüsü ile misafirlerine farklı damak tadı sunmaktadır.

samsun-kazanci-tashan-4

Otelin bir diğer özelliği ise birçok outdoor aktivitelerini içerisinde barındırmasıdır; dağ bisikleti, equine (ata binme), climbing (dağa tırmanma), tenis, amatör / profesyonel fotoğrafçılık, yağlı boya resim, doğa yürüyüşü ve yüzme gibi birçok alternatif spor ve aktiviteleri yapabilir ve tatilinizi en eğlenceli şekilde geçirebilirsiniz.

samsun-kazanci-tashan-5

Canik Dağları eteklerinde Kazancı Vadisi üzerine kurulan Taşhan Otel tertemiz havası, yeşil doğası ve inanılmaz güzellikteki manzarası ile siz değerli misafirlerine günün 24 saati özlediğiniz konforu ve kaliteyi benzersiz misafirperverlik anlayışıyla sunmayı ilke edinmiştir. Gün batımında doğanın huzur ve dinginliğini, gün doğumunda ise yeni bir güne başlamanın ferahlık ve enerjisini Taşhan Otel’de yakalayın.

samsun-kazanci-tashan-6

samsun-kazanci-tashan-7

Kazancı Taşhan Otele nasıl giderim diye merak ediyorsanız aşağıdaki haritayı inceleyebilirsiniz.

samsun-kazanci-tashan-2

İşletme Adı
 Samsun Kazancı Taşhan
Telefon  (0362) 333 36 36
Faks  –
Adres
 Kazancı Mh. No: 37
İl  Samsun
İlçe  Samsun / Kavak
Web Adres  http://kazancitashan.com

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.