Samsun Hayvanat Bahçesi Nereye Taşınacak ?

0
25.938 views

Samsun Hayvanat Bahçesi Nereye Taşınacak ? Açıldığı zamandan günümüze 2,5 milyondan daha fazla misafiri konuk eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, hayvanların doğayla iç içe bir hayat sürebilmeleri, daha geniş ve doğal bir ortamda yaşayabilmeleri için Samsun Bayrak Tepe’ye taşınacak.

SAMSUN Bayrak Tepe’de 380 dönümlük alanda yapılacak olan Doğal Hayatı Kurtarma ve Yaban Hayvanları Bakım Merkezi Samsunlu vatandaşların yabani hayvanları tanıyabileceği eşsiz bir yer olacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiraladığı Bayrak Tepe Tabiat Parkı’nda yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken söz konusu doğa parkının geliştirilmesi adına Samsun Büyükşehir Belediyesi büyük adımlar atmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve şehir merkezinde bulunan Hayvanat Bahçesi’ni Bayrak Tepe’ye taşımayı planlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkilileri gerekli fizibilite çalışmalarını tamamladı.

Bin 320 dönüm alanı bulunan Bayrak Tepe’de 380 dönümlük alana yapılması planlanan Doğal Hayatı Kurtarma ve Yaban Hayvanları Bakım Merkezi ile hayvanların birbirleriyle ve benzer türler ile doğal gruplar oluşturularak yaşamlarını sürdürmeleri amaçlanıyor.

hayvanat-bahcesi-tasiniyor-2

Ziyaretçilerde doğa koruma hakkında farkındalık oluşturmayı hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi söz konusu alanda hayvanların tedavisi için Tedavi ve Operasyon Merkezi’nin yanında Koleksiyon ve Tanıtım Müzesi de yapacak.

hayvanat-bahcesi-tasiniyor-1

Sevgi Gölü karşısında bulunan ve 15 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren Hayvanat Bahçesi’nde 45 türden 191 evcil ve yabani hayvan barındırılıyor.

Burada sergilenen hayvanlar özellikle çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. 2005 yılında faaliyete giren Hayvanat Bahçesi’ne bugüne kadar 2 milyon 518 bin 57 kişi geldi.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.