Samsun Harbi Köfteci

0
3.094 views

Samsun Harbi Köfteci denilince aklınıza ne geliyor ? Tabiki o mis gibi kokusuyla kahvaltılarımızın vazgeçilmez öğesi köfte. Yanında bir de patates kızartması olduğunda sofralarımız bayram ediyordu öyle değil mi…

Köfte deyip geçmeyin. Köftenin o kadar çok çeşidi var ki şimdi anlatmaya kalksak satırlarımıza sığmaz. Mesela kadınbudu olanı var, Tekirdağ olanı var, ekşilisi var, terbiyelisi var, patateslisi var, İzmirlisi var. Var da var yani 🙂

Köfte, Türk mutfağının önemli yemeklerinden biridir. Kısaca kıymanın değişik şekillerde kızartılmış halidir ve pek çok çeşidi bulunur. Yaklaşık 291 çeşit köfte olduğu söylenir.

Bizim sizlere anlatmak istediğimiz köfte ise tabiki Samsun Harbi Köfteci Sultan Hanım‘ın yaptığı köfteler. Aslına bakarsanız Harbi Köftecinin köftelerini anlatmaya kelimeler bulmakta zorlanıyorum. Bu lezzeti nasıl tarif edebiliriz ki. Ancak bu lezzetin tadına bakılır ve birdaha vazgeçilemez.

Ekmek arası köfte, porsiyon köfte, patıl ekmek köfte, tüm ekmek köfte hepsi harika ve leziz. Üstelik Samsun Harbi Köfteci size bir telefon kadar yakın.

Güler yüzlü personeli ve nezih ortamıyla Samsun Harbi Köfteci sizleri bu lezzeti tatmaya davet ediyor. Aşağıda vermiş olduğumuz iletişim bilgilerinden Harbi Köfteciye ulaşabilir, ister sipariş verir isterseniz sevdiklerinizle birlikte bu güzel mekanda kendinize bir ziyafet çekebilirsiniz.

Samsun’da köfte nerede yenir diye merak ediyorsanız Samsun’da köfte Harbi Köfteci‘de yenir..

İşyeri Adı
 Samsun Harbi Köfteci
Telefon  (0362) 233 11 11 / (0553) 484 54 15
Faks  –
Adres
 Çiftlik Mh. Bahariye Cd. No 57 Efes Pastanesi Karşı Arası
İl  Samsun
İlçe  Samsun / İlkadım
Web Adres  –

harbi-kofteci-1

harbi-kofteci-1-2

harbi-kofteci-1-2-3

harbi-kofteci-4

harbi-kofteci-5

harbi-kofteci-6

harbi-kofteci-8

harbi-kofteci-9

harbi-kofteci-36

harbi-kofteci-40

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.