Samsun Enis’in Mutfağı

2
10.914 views

Samsun’ da kahvaltı nerede yapılır derseniz tabiki ilk tercihlerinizden biri Samsun Enis’in Mutfağı olmalıdır.

“Yemek yemek ile ilgili ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı..” demiş Cemal SÜREYA..

Hele de yaptığınız kahvaltı, böreklerle, gözlemelerle, zeytinyağlı sarmalarla, salatalarla, çeşitli peynir ve zeytinlerle, reçellerle, tatlılarla donatılmış bir açık büfe ise…

Şuan işletme sahibi İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Bununla birlikte kendini bildi bileli geleneksel /yöresel yemekleri öğrenmeyi, yapmayı, yaptıklarını ailesiyle, arkadaşlarıyla paylaşmayı seven bir kişiliğe sahiptir.

Bu doğrultuda yemek yapımı konusunda okuduklarını, denediklerini, çevresindeki aile büyüklerine sorarak edindiği bilgiler ile harmanlayarak ve kitaplardan, internetten araştırarak evde denemeye başlamıştır.Samsun Enis'in Mutfağı

Amacı, kendimizin olduğu kadar özellikle çocuklarımızın “Beslenmenin Matematiğini” öğrenmeleri, hazır gıdalardan olabildiğince uzak kalmalarının yanında,”eşi-dostu” da yemek yapmaya özendirerek, teşvik etmek mutfak hayatımızı biraz da olsa renklendirmek, eğlenceli hale getirmenin yanında gündelik hayatın koşuşturması içinde unutulmaya yüz tutmuş ve yapımı emek /sevgi / zaman isteyen geleneksel yemeklerimizi de unutulmaktan kurtarma yolunda küçük adımların atılmasına katkı sağlamaktır.

Samsun Enis'in Mutfağı

Samsun Enis'in Mutfağı

Samsun Enis'in Mutfağı

Samsun Enis'in Mutfağı

Samsun Enis'in Mutfağı

Samsun Enis'in Mutfağı

Samsun Enis'in Mutfağı

Samsun Enis'in Mutfağı

İşyeri Adı
 Samsun Enis’in Mutfağı
Telefon  (0362) 233 33 99
Faks  –
Adres
 Bahçelievler Mah. Uğur Mumcu Parkı içi
İl  Samsun
İlçe  Samsun / İlkadım
Web Adres  –

2 YORUMLAR

  1. Tüm dostlarıma tavsiye edebileceğim hijyenik , lezzetli yemekleri olan ,işletmecisi ve çalışanlarının güleryüzü ile yanınızda olması sizi evinizde gibi hissettiren nezih bir yer.Emeği geçen ve Samsunlulara böyle bir yerde dostları ile paylaşım imkanı sağlayan Enes ÖZDOĞAN’a çok teşekkür ediyorum.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.