Samsun Atakum Sanat Merkezi

0
3.516 views

Samsun  Atakumda Yeşilyurt AVM’ nin yanına yapılan sanat merkezi açılışını Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosu’nun konseriyle yaptı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Atakum ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yaptırdığı Sanat Merkezi kapılarını sanatseverlere açtı. İlk konseri Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği konserde müzikseverler unutulmaz bir gece yaşadı.

Geceye katılan ve konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bu merkezimizi bizim Atatürk Kültür Merkezimiz gibi düşünmeyin. Orası bir opera sanatı ve ona yakın sanatın icra edilmesiyle ilgili bir projedir.

Burası daha fazla sahne sanatlarının, tiyatro ve onun dışında da ebru, heykel, müzik gibi faaliyetlerin genişleştirilmesine yönelik atölyeleri olan bir merkezdir.

Kültür Bakanlığımızın bu işle ilgili genel müdürlüklerine giderek, proje şartlarını onlardan alarak o proje şartlarında ve ona uyarak inşa edilmiş bir tesis oldu. Ben bu projede emeği geçen tüm çalışanlara ve bu akşam ki konserimizde bizi yalnız bırakmayan sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

samsun-atakum-sanat-merkezi

Başkan Yılmaz’ın konuşmasından sonra 30 bayan, 30 erkek ve 18 saz sanatçısının yer aldığı TSM Korosu 2 bölüm halinde gerçekleştirdiği konserde, müzikseverlerden uzun süre alkış aldı.

samsun-atakum-sanat-merkezi-2

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.