Neşeli Yüzler Kreş ve Gündüz Bakımevi

0
2.246 views

Samsun Neşeli Yüzler Kreş ve Gündüz Bakımevi okul öncesi eğitimin tüm ilkelerini amaç alan, çocuklara sevgi ve özgüven duygularının kazandırılmasını hedefleyen, ayrıca kazandırılması gereken tüm gelişim alanlarını ve bireysel farklılıklarını dikkate alarak uygun eğitim ortamları hazırlayan bir kurumdur. Okulumuzda çocuklarımıza sunulan eğitim; kolaydan zora, basitten karmaşığa, genelden özele, içten dışa doğru, aşamalı bir şekildedir. Ayrıca okulumuz da 2 yaş ,3-4-5 ve 6 yaş(okul öncesi hazırlık sınıfımız) grupları yer almaktadır.

Birlikte geçireceğimiz eğitim- öğretim yılı içerisinde merak ettiklerinizi soru cevap şeklinde sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Okulunuzun Eğitime Bakıs Açısı Nasıldır?

Okulumuz, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü özel okullar statüsünde olup, belirlenen program ve yönetmeliklerle uygun olarak çocukların psikomotor, bilişsel, dil, sosyal ve duygusal gelişim alanlarına destek olmakta ve öz bakım becerilerini geliştirmektedir. Karşılaştıkları zorluklar karşısında sorgulayıcı, araştıran, kararlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir kurumdur.

Okulunuzda Eğitim Programını Destekleyen Aktiviteler Nelerdir?

Okul dışı geziler                             -Jimnastik

-Fen-Doğa çalışmaları                     -Halk oyunları

-Drama ve tiyatro etkinliği              -Bale

-At Binme                                       -Seramik Çalışmaları

-Ritm ve Orff Çalışması                   -Kapsamlı İngilizce

-Mutfak Etkinlikleri

İngilizce eğitimi veriyor musunuz?

Okulumuzda yaş gruplarına göre verilmesi gereken ingilizce eğitim verilmektedir.3 ve 4 yaş gruplarında kelime hazneleri geliştirmek adına kartlar ve nesneler sayesinde ingilizce kavramlar öğretilmektedir.5 ve 6 yaşta ise,komutlar ve cümleler şeklinde öğretmenleriyle diyalog halinde oluyorlar.

Yabancı dil eğitiminde hikayeler,CD’ler,eğitici oyunlar,şarkılar ve kuklalardan faydalanılır.

6 Yaş Hazırlık Sınıfında ne tür eğitim veriyorsunuz?

Milli Eğitim Bakanlığının zorunlu tuttuğu program ve tüm kavramları içeren eğitim setlerimizin dışında,çocuklarımızın seviyelerine göre programımızın dışına da çıkabiliyoruz.Kreşimize  çok küçük yaşta başlayan,psikomotor,bilişsel,sosyal-duygusal,özbakım becerilerini ve dil gelişimini tamamlayan çocuklarımıza daha yoğun program uyguluyoruz.

Basit toplama-çıkartma,alfabenin harflerini ve sesleri tanıma,ayırtedebilme;tarihten kısa kısa hikayeler,coğrafya,fen/doğa…gibi derslerimiz olmaktadır.

Amacımız,çocuklarımızın mezun olduktan sonra,gittikleri her ortamda,kendilerini;kendilerine olan özgüvenleri ve bilgileri sayesinde rahat hissetmelerini sağlamaktır.

En Kiymetli Varlığımızı Size Teslim Ediyoruz. Çocuklarımız ile İlgilenecek Öğretmenleriniz Hakkında Bilgi Verir misiniz?

ÖğretmenlerimizÇocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu, deneyimli (seminer ve hizmet içi eğitim sertifikalı, yeni yayınların takipçisi, araştırıcı) gerektiğinde esnek bir kişilik sergileyerek çocuklarımıza her yönü ile doğru bir model olacak niteliktedir.

Aileler Olarak Okul Yasantısına Nasıl Dahil Olabiliriz?

Anne babaların eğitime katılımı, okul ve ev arasındaki devamlılığı sürdürmektedir. Ebeveynler, bu katılım sayesinde çocukları ile nasıl etkili iletişim kurulduğunu görmeli ve bu iletişimi evde de devam ettirmeleri gerekmektedir. Okul- aile işbirliğinin sağlıklı kurulabilmesi için siz velilerimiz için hazırladığımız yazılı iletişim defterlerimizin düzenli olarak takip edilmesini rica ediyoruz.Ayrıca siz sayın velilerimiz okulumuzu her zaman arayabilir, okul idaresi ile görüşebilirsiniz. Eğitimin aksamaması için de sınıf ögretmenleri ile görüşebilme saatleri tanışma toplantısında açıklanmaktadır.

Bizlere Her Ay Vereceğiniz Bültenlerin İçerigi Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Aylık bültenlerimizde bir ay içinde yer alan kavramlar, projeler, verilecek konular, aile katılımları, sosyal aktivitelerimizin içerikleri, fen ve doğa çalışmaları,hikaye tamamlama,geziler, şarkılar, tekerlemeler, parmak oyunları, bilmecelerden örnekler, velilerimizle paylaşmak istediğimiz duygularımız, aylık yemek listemizi ve rehberlik yazılarımızı web sitemizde e-bülten adı altında sizlere özel vereceğimiz veli şifresiyle görebilirsiniz.

Çocuklarımızın Güvenliği için Aldığınız Önlemler Nelerdir?

Okul binamizdaki her nokta çocuklarımızın güvende olmaları için tasarlanmıştır. Yüksek güvenlik çitlerimiz bize okulumuzda huzur vermektedir. Okulumuzdaki tüm oyuncaklarımız, mobilyalarımız, zemin kaplamaları ( darbe emici zemin), kısacası her şeyi miniklerimizin güvenle oynayabilmeleri için özel düzenlenmistir.Pencereler ve kapılarda parmak koruyucular ve güvenlik kilitleri mevcuttur.Okul içindeki merdiven çocuklar için tasarlanmıştır. Ayrıca çocuklar,velilerimizin bize bildirdiği kişiler dışında hiç kimseye teslim edilmemektedir.

Okulunuzda Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

Okulumuzun temizliğine ve hijyenine önem verilir. Tüm ziyaretçilerimiz yuva içinde galoş kullanmaktadır. Sınıf oyuncakları ve malzemeler sık sık temizlenmekte ve hergün en sık kullanılan yerler antibakteriyel sıvıyla temizlenmektedir. Tuvaletlerimizde antibakteriyel köpük sabun ve kağıt havlu kullanılmaktadır.

Çocuklarımızın ateşli veya keyifsiz olduklarında evde kalıp dinlenmeleri, arkadaşlarına bulaştırmamak açısından önemlidir.  Hastalıkların Nekahat döneminin önemi büyüktür. Hasta çocuklar diğer çocukların sağlığını tehdit ettiğinde onları okula göndermemenizi, ilaç kullanması gereken çocukların ilaçlarının üzerine isimlerini ve saatlerini yazmanızı rica ederiz. Ögretmenlerimiz tarafindan ilaçlar saatinde içirilir ve ilaç defterlerine işlenerek takip edilir.

Okulunuzda Yemek Servisi Nasıl Yapılıyor?

Öğrencilerimize, her gün sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan üç öğün yemek servisi yapıyoruz. Ürünlerimizi de güven duydugumuz markalardan seçip, alışverişimizi haftalık ve günlük olarak yapıyoruz. Çocuklarımız, yemek saatinde öğretmenleri ve yardımcılarının eşlik etmesiyle yemeklerini yemektedirler.

Okulunuzda Çocuklarımızın Ulaşımını Sağlayacak Servisiniz Var mı?

Okul servisimiz, anlaştığımız özel bir firma tarafindan yapılmaktadır. Okul idaresi denetiminde, güvenliği, temizliği ve işletilmesi kontrol edilmektedir. Her an rahat ulaşabilmeniz için servis sorumlumuzun cep telefonu sürekli açık tutulacaktır.

VİZYONUMUZ;Sosyalleşen,paylaşan,özgüveni gelişmiş,araştıran,neşeli çocuklar yetiştirmektir.Eğitimde sınırlarımızı zorlayan ve bu süreçte hayalgücümüzü bırakmadan, verimli eğitim dönemleri tamamlamaktır.

Kreş Adı  Neşeli Yüzler Kreş ve Gündüz Bakımevi
Telefon  (0362) 231 00 88
Faks  (0362) 239 04 22
Adres
 Bahçelievler Mh. Reşat Nuri Güntekin Sk. Göktürk Apt. No:4/2
İl  Samsun
İlçe  Samsun / İlkadım
Web Adres  http://www.neseliyuzler.com/

 

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.