Metro Toptancı Market Samsun`da açıldı

0
1.499 views
Metro Toptancı Mağazaları, Türkiye genelindeki 24`üncü marketini Samsun`da hizmete açtı.

Yeni mağazası ile Karadeniz Bölgesi`ne adım atan Metro, 2011 yılını 24 mağaza ile kapattı. Metro 2011 yılında açtığı 6 mağaza ile son 10 yılın rekorunu kırıp Türkiye`ye 120 milyon Euro değerinde yatırım yaptı. Canik ilçesinde kurulan Metro Toptancı Marketi`nin açılış törenine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Kaymakamı Abdullah Kalkan, İlkadım Kaymakamı Zafer Orhan, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Samsun Metro İşletme Müdürü Erdal Çıtak, “Yaklaşık 250 kişiye istihdam sağladığımız bu yeni mağazamızda ben ve ekibim sizlere en iyi hizmeti sunmak için hazır bulunacağız” dedi.

Metro Samsun mağazasının 15 milyon Euro yatırım değeri olduğunu söyleyen Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “Türkiye Avrupa`nın giderek büyüyen ve gelecek vaad eden bir ülke olarak dikkat çekiyor. Biz bu sene açtığımız 6 mağaza ile Türkiye`ye 120 milyon Euro üzerinde yatırım yaptık. Bu yıl açtığımız 6 mağaza ile 2 bin`den fazla kişiye iş imkanı sağladık. Samsun`a açtığımız Metro Toptancı Mağazası 7 bin metrekare satış alanına sahip olup, 40 bin`den fazla ürün yer almaktadır. Diğer tüm Metro mağazalarında olduğu gibi Samsun mağazası da ISO22000 kalite standartları ile hizmet verecektir” diye konuştu.

Bugünün hem Samsun hem de Canik ilçesi için önemli bir günün olduğuna hatırlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ” 8 yıl önce bu şehrin arka bahçesi olarak ifade edilen Canik ilçesine ulusal ve uluslararası yatırımların gelmesiyle berabere Canik ilçesi Samsunumuzun yıldızı olma noktasındadır. Samsun şehri bu yatırımlarla birlikte önemi gittikçe artmaktadır. Samsun ticaret alanında önemli bir kültür merkezidir. İlçemize açılan Metro Toptancı Market`in hem ilçemize hem de şehrimize ekonomik yönden çok
şeyler katacaktır” şeklinde konuştu.

Samsun`a yapılan yatırımlardan bahseden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Sadece Atakum ilçesinde son 5 sene içerisinde 10 bin konut üretildi. Atakum ilçesinin nüfusu 80 binden 120 bine çıktı. Canik ilçemizde de son 4 sene içerisinde 3 bine yakın konut üretimi gerçekleşti. Bu değişim dönüşümler devam ediyor. Cadde mağazacılığı yerini böyle Metro Toptancılar Market gibi büyük alışveriş merkezine dönüştürüyor. Uluslararası büyük şirketler vergilendirme tarzı kendi merkezlerinden değil de faaliyet gördükleri merkezlere doğru dönüştürülmesi lazım. Çünkü bizlerde bunlardan olumsuz etkilenmeyelim. Biz yerel yönetimler kentleri geleceğe taşımak adına birçok altyapı ve dönüşüm projesini yapmak için kaynak ihtiyacı duyarız ve bu kaynakları da buralardan temin ederiz. Onun için bunu hükümetimiz ve Maliye Bakanlığımız dünyadaki değişim ve dönüşümün geleneksel eski mağazacılık anlayışından yaratacağı farklılıkların kentlere yerel yönetim ölçeğindeki yansımaları da göz önüne alacalardır diye düşünüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Kaymakamı Abdullah Kalkan, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ak Parti Samsun Eski Milletvekili Fatih Öztürk, Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan ve Samsun Metro İşletme Müdürü Erdal Çıtak mağazanın açılış kurdelesini kestiler.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.