Ladik Türk Hamamı

0
2.864 views

Türklerin yaşamında hamamlar sadece bir yıkanma yeri değil, daha ötesi sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklerin yaşandığı merkezler olmuştur.

İnsanoğlunun yaşamsal gereksinimlerinden biri olan suyun sağlık amacıyla kullanımı, hamam ve kaplıca gibi su mekanlarının yapımına yol açmıştır. Bu yapı türlerinden biri olan hamamlar, insanların özellikle yıkanma ve temizlenme ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Bunun yanı sıra, hamamlar her dönemde toplumların dini inançları doğrultusunda mimari şekillenme göstermiş ve sosyal yaşantıların bir parçası olmuştur.

Ladik Türk Hamamı modernleşiyor. Hamam kültürünün son derece yaygın olduğu ”gelin hamamı” ”damat hamamı” ve benzeri kültürümüzün gelecek kuşaklara ulaştırılması ve var olan kültürün modernize edilip hamamın bir ”sefa” alanı oluşturması amacıyla fin hamamı, sauna, küçük jakuzili havuzu duş yerleri ve dinlence için kafe ortamında yiyecek, içecek ve ”sağlık için spor” amaçlı fitnıs aletleriyle donatılı tek ve çift kişilik soyunma odaları tam donanımlı olarak halkımızın hizmetine sunulacak kese ve masaj yerlerinin sağlık açısından ayrı bir alanda oluşturulmasınında planlandığı yenilenen ve ek binası ile genişletilen Ladik Türk hamamı bölgede bir tane olacaktır. İlçenin sosyal hayatına büyük bir renk katacaktır.

Ladik Belediyesi Türk Hamamı hafta içi 05.00-10.00 ve 18.00-22.00, Pazar günü 05.00-22.00 erkeklere, yine hafta içi Cumartesi dahil hergün 10.00-18.00 arası bayan müşterilere temiz ve kaliteli bir hizmet vermektedir.

Ücretlendirme
Yetişkin 15 TL
Çocuk 2-12 yaş 7,5 TL
Özel Banyo Saati 40 TL’dir.

İşletme Adı
 Ladik Türk Hamamı
Telefon  (0362) 771 35 75
Faks
Adres
 Ladik Belediyesi
İl Samsun
İlçe Samsun / Ladik
Web Adres  http://www.ladik.bel.tr

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.