Google’ da İlk Sayfada Nasıl Çıkılır

0
2.469 views

Google’ da ilk sayfada nasıl çıkılır diye zaman zaman düşündüğünüz olmuştur. Ve daha sonraları bu konu üzerinde fazla kafa yormadıysanız Google’da ilk sayfada çıkmanın önemini anlayamamışsınız demektir.

Artık çağımız Google çağı. Bu ne mi demek ? Şöyle açıklayabiliriz ki internet artık olmazsa olmazlarımız arasında ve internetteki navigasyonumuz, yol göstericimiz ise Google. Tabiki başka arama motorları da var. Mesela bing, yahoo, yandex gibi.. Ama bunların hiç biri Google gerçeğini ortadan kaldırmaya yetmiyor.

Çoğumuzun elinde bir akıllı telefon ve bu telefonların yüzde doksanında da internet olduğuna göre navigasyonumuz, yol göstericimiz, haritamız dediğimiz Google ‘da yerimizi almakta geç kalmamalıyız.

Heleki bir işletmeysek ve müşterilerimize ürünlerimizi sunmak, tanıtmak, satmak istiyorsak internetteki sınırsız pazarda kaybolmamalıyız. İnternet tıpkı bir uzay gibidir. Sizlerse bu uzayda bir gezegen. Her gezegenin özelliği, içeriği farklıdır. Belki sizin gezegeninizde çok değerli madenler, insanlara son derece faydalı ürünler bulunmaktadır. Ama insanların sizin gezegeninizde olup bitenlerden haberi yoksa siz uzayın derinliklerinde kaybolmuşsunuz demektir.

Bazı gezegenler vardır ki onlar artık zaten marka olmuştur ve marka isimleriyle direk müşterilerini / ziyaretçilerini kendilerine çekerler. Oysaki yerel işletmelerin bu şansı çok daha azdır. Çünkü bunlar hep bütçenizle alakalıdır.

İşte tam bu noktada navigasyonunuzdan yani Google’dan doğru yararlanma zamanıdır. Öncelikle düşünmelisiniz sizin gezegende neler var diye.. Yani vermiş olduğunuz hizmet nedir, hangi ürünleri piyasaya sunmaya çalışıyorsunuz. Bunları düşündükten sonra anahtar kelimelerinizi belirlemek oldukça kolaydır.

Şöyle örnek verecek olursak mesela siz canlı müzik yapan bir işletmesiniz. Bu durumda hedef kitleniz canlı müzik dinlemeyi seven kişiler olmalıdır. Ve Google aramalarında “canlı müzik” sizin anahtar kelimenizdir. Bu anahtar kelimeyi aratarak size ulaşan ziyaretçiler muhakkak işletmenize de uğrayacaktır.

Şimdi biz size diyoruz ki bu uzay boşluğunda navigasyonunuzu doğru ayarlayacak bir ışık düşünün. Aranan anahtar kelimelerde Google da ilk sayfada çıktığınızı hayal edin. Ve artık binlerce kişi üstelik hedefe yönelik anahtar kelimelerle size ulaşıyor.

İşte biz size SamsunLife.Net olarak işletmelerinizi en alakalı anahtar kelimelerle Google da ilk sayfada çıkarmayı teklif ediyoruz.

Siz de çağ Google çağı diyorsanız ve Google ‘da ilk sayfalarda çıkmanın önemini kestirebiliyorsanız bize ulaşın.

İşletmeniz Bizimle Dünya’ya açılacak..

TIKLAYIN ve BİZE ULAŞIN

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.