Facebook Reklamlarından Kurtulun !

0
836 views

Merhaba arkadaşlar; Sizlere bugün facebook profilinizde siz istemeden yayınlanan reklamlardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.
Eğer siz de arkadaşlarınızdan “yeter artık şu oyun davetlerini gönderme” gibi buna benzer bir sürü reklam içerikli mesaj alıyorsanız bizi çok iyi dinleyin.

Siz arkadaşlarınızdan onların profili ile bu tarz oyun davetleri alırken aynı şekilde sizde kendi profil resminizle bir çok oyun, reklam içerikli mesaj yolluyor olabilirsiniz. Bunları gönderen profil hiçbir zaman bilemez. Yani size oyun daveti gibi reklam içerikli mesajlar yollayan arkadaşlarınız böyle bir reklam yolladığından haberi bile yoktur. Büyük bir ihtimalle siz de aynı şekilde sizin haberiniz olmadan bir çok arkadaşınıza böyle reklamlar yolluyor olabilirsiniz.

Eğer yazdıklarımızı adım adım uygularsanız bütün bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle Resim 1 de gösterdiğimiz gibi Ayarlardan Hesap Ayarlarına tıklıyoruz.

Resim 1
facebook-reklamlari-1

Daha sonra sol taraftaki menüden bulunan Resim 2 de göstermiş olduğumuz Reklamlar menüsüne tıklıyoruz.

Resim 2
facebook-reklamlari-2

Burada açılan menüde

facebook-reklamlari-3

Facebook Reklamları başlığı altındaki “Üçüncü Şahıs Siteleri” ve “Reklamlar ve Arkadaşlar” sekmeleri için sırayla düzenle sekmesine tıklıyoruz ve “Sadece Arkadaşlarım” sekmesini “Hiç Kimse” olarak değiştirip kaydediyoruz. Böylece bizden habersiz hiçbir şekilde kimsenin duvarına herhangi bir şey paylaşmıyoruz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.