Bilim İnsanları Şokta !!

0
1.630 views

Bilim İnsanları Şokta !! O 13 kişi hiç hasta olmuyor..

ABD’de yarım milyon kişi ile yapılan bir araştırmada, aralarından 13 kişinin genetik mutasyona uğradığı ortaya çıktı.

Amerikalı 30 kişilik bilim ekibinin yaptığı bir araştırma, aramızda genetik mutasyona uğramış ‘süper insanların’ olabileceğini gösterdi.

ÖLMELERİ GEREKİRKEN YAŞIYORLAR

Sputniknews’in haberine göre bilim insanlarının 589 bin 306 genomda yürüttüğü incelemeler neticesinde, araştırmaya dahil olan 13 kişide genetik mutasyon görüldü. Nature.com sitesinde yayınlanan makalede, söz konusu kişilerin kendilerini kötü hastalıklardan koruyan genetik mutasyonlara uğradığı bilgisi verildi. Araştırmaya katılanlardan bu 13 kişinin sekiz çocukluk hastalığı geçirmiş olmasına rağmen hiçbir semptom göstermedikleri dikkat çekti.

BU KİŞİLERE ULAŞILAMIYOR

Bilim insanları, genetik mutasyonun gizemini 13 kişiyle çözmeye çalışacak. Yarım milyondan fazla kişiyle yapılan bilimsel bir çalışma, 584 çocukluk hastalığının insanlar üzerindekini etkilerine odaklanıyor. Araştırmada, mutasyona uğrayan çocukluk hastalıkları sonrasında kendilerinde hiçbir semptom görülmeyen 13 kişi ’özel durumlarının’ farkında bile olmayabilir. Ancak genetik araştırmaya katılan bu kişiler, ankette kendileriyle ikinci kez kontak kurulmasıyla ilgili maddeyi işaretlememiş.

Makaleye göre, normal şartlarda çok uzun süre önce hayatını kaybetmesi gereken kişiler, DNA’larındaki mutasyonlar nedeniyle yalnızca hayatlarına devam etmekle kalmıyor aynı zamanda sağlıklı bir yaşamda da sürüyor.

HASTALIKLARI UMURSAMIYORLAR

Araştırmalar hastalık semptomlarını adeta ‘umursamayan’ vücutlara sahip bu süper insanların genetik yapılarında bir farklılık olabileceğini ortaya koyuyor. Bu süper insanların genetik özelliklerinin keşfininse ölümcül hastalıkların önlenmesinin önünü açabileceği düşünülüyor.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.