Samsun Amazon Köyü

0
2.477 views

Samsun Batıpark’ta bulunan Samsun Amazon Köyü vatandaşlarımız tarafından ziyaretçi akınına uğradı.

Batıpark Samsun Amazon Köyü heykellerin yapımında kullanılan protez göz, deri görünümlü özel silikon madde ve gerçek saçlar, heykelleri ilk kez gören ziyeretçilerin şaşkınlığa uğramasına neden oldu.

Özellikle yaz mevsiminde gelen yerli ve yabancı tatilcilerin ilgisini çeken Amazon Köyü 2 milyon TL’ye mal oldu. Efsaneye göre, Samsun’un Terme ilçesi Gölyazı Beldesi’nde yaşadıkları tahmin edilen Amazonlar tek memeli ok, yay ve çift ağızlı balta gibi silahlar kullanan atlı savaşçı kadınlar olarak tanımlanıyor.

Batıpark’ta oluşturulan 2.5 dönümlük köyde Amazon kadınların günlük yaşantılarından kesitler sunuluyor. Şu anda 24 Amazon kadın heykeli ve kullandıkları eşyalar bulunan köye 4 Amazon kadın heykeli daha konulacak.

Amazon Köyü’nü gezen vatandaşlar burayı çok beğendiklerini ve çok ilginç bulduklarını ifade ederek, “böyle bir hizmeti Samsun’a kazandıran Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’a çok teşekkür ederiz” dediler.samsun-amazon-koyu

samsun-amazon-koyu-2

samsun-amazon-koyu-3

samsun-amazon-koyu-4

1 YORUM

  1. MUHTEŞEM OLMUŞ SAYIN YUSUF ZİYA YILMAZ BAŞKANIMIZA SONSUZ ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ ALLAH BAŞIMIZDA EKSİK ETMESİN BAŞBAKANIMIZLA BİRLİKDE SAYGILAR

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.