Altın Kural

0
1.230 views

Samsun’da zihnimizi rahatlatmak o kadar da zor değil işte sizlere birkaç altın kural.

Zihninizi rahatlatmak için yapmanız gerekenler;

1. Şükredin. Emin olun bundan daha huzur bulacağınız bir şey olmayacaktır.

2. Başkalarının kötü ve yanlış davranışlarını düzeltmeye çalışmak ve geçmişe takılıp kalmak kendinize yapacağınız en büyük kötülüktür.

3. Bir arkadaşla hoş sohbet, kitap okuma, müzik dinlemek veya bildiğiniz bir melodiyi mırıldanmak hatta sakin ve amaçsız bir yürüyüş ya da şu an zihninizin size çağrıştırdı herhangi bir hoşunuza giden şeyi yapmak,

4. Kabul etmeyi başarmak, size yapabileceklerinizi ve değiştiremeyeceklerinizi anlamanızı sağlayacaktır.

5. Nezaket; kendinize ve başkalarına nazik olun, diğerlerine yapacağınız ya da söyleyeceğiniz kaba sözler onları belki etkiler belki de hiç etkilemez bile ; ama şunu unutmayın sizi ZEHİRLER.

6. Yardımsever olmak en büyük erdemlerdendir ve ulaşabileceğiniz bir mesafede sizi beklemekte. Öyle maddi olması da gerekmiyor, üstelik !

7. UYKU! Evet, neredeyse her gün yaptığımız bu davranış aslında aynı zamanda bir mutluluk kaynağı.

8. Biliyor musunuz izlediğimiz televizyon programı, film, okuduğumuz kitap türü hatta takip ettiğiniz sosyal ağ adresleri düşünme şeklimizi etkiliyor. Bakın bizi takip ettiğinizden beri daha iyi hissediyorsunuz 🙂

9. Bulunduğunuz ortama değer katın. Evinize yemek yemek, uyumak ya da konaklamak için değil huzura kavuşmak için gidin.

10. İçinde bulunduğunuz insan popülasyonundaki herkesle iletişim halinde olmanız gerekmiyor. Doğru insanlarla zaman geçirin, diğerleri ile de hayatınızdan çıkarın demiyoruz; ama sınırlar çizebilirsiniz.

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.