Ali Turmuş Hocamızla Bir Hayat Hikayesi..

1
1.428 views

AKS TV ekranlarında yeni bir hayat öyküsü ekranlara geldi.AKS TV Genel Yayın Koordinatörü Sinan Sallabaş‘ın hazırlayıp sunduğu İnsan Öyküleri programı yeni bir hayat öyküsünü seyirciyle paylaştı. Programa bu hafta  Bizim de Edebiyat Hocamız olan Sayın Ali TURMUŞ konuk oldu.

Saygıdeğer hocamız Turmuş hayatından önemli kesitleri izleyicileriyle paylaştı.

Turmuş on yıl önce akciğer kanserini yenerek yeniden hayata tutunuşunu, ve bunu şiirlerine nasıl yansıttığını anlattı.

Programda Turmuş‘ un çok önemli bir özelliği olan, düşündüğü her konuyla ilgili şiir söyleyebildiği konuşuldu ve Sallabaş‘ında isteğiyle, kadınlarımızın hayatımızdaki önemi ile ilgili de şiir okudu.

Turmuş Türkiye’nin ilk deniz altı yapımında çalışanlar olduğunu ifade ederek, uzun yıllar yurt dışında kaldığını söyledi.

Turmuş “Ben hep İngilizce öğretmeni olmak istedim, ama yine de memnunum en azından öğrencilerim memnundu bu bana yetiyor” diye konuştu.

Turmuş “Ben yaşamımın saniyelerini bile kimseye bağışlamadım, çünkü biliyorum ki en önemli olan benim. Ben varsam,  ben mutluysam, ben zenginsem, ben iyiysem, en yakınımdakilerden başlayarak herkese yardımım olur” dedi.

Turmuş son olarak sevgiyi tarif ederken şu ifadeleri kullandı “Benim bakış açımda iki çeşit sevgi vardır, çünkü ve rağmen… Seni seviyorum çünkü diye başlar. Bir de annenin çocuğuna duyduğu gibi, her şeye rağmen ne olursan ol seviyorum…” dedi.

Turmuş “Ben sevginin karşıdan kaynaklanmadığını düşünüyorum mutluluk, neşe ve sevgi sizin içinizdedir, dışarıda aramayın” diye konuştu.


1 YORUM

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.