Samsun Gezilecek Yerler

Yöresel Yemeklerimiz…

03 Mart 2015 Salı, 22:48

Samsun İli Ayvacık İlçesi Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yöresel yemeklerin tanıtımı amaçlı etkinlik düzenlendi.

Bu tanıtıma Ayvacık Kaymakamı Sn. Can Kazım Kuruca ,Garnizon Komutanı Sn. Eren YÜKSEL, Belediye Başkanı Sn. Mustafa BELUR, İlçe Müftüsü Sn. Hadi KESKİN VE Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sn. İsmail YİĞİT katıldı.

Halk Eğitim Merkezi aşçı ve çırak kursiyerlerinin tanıtım amaçlı yapmış oldukları yöresel yemekler iç ve dış turizme İlçenin tanıtılması açısından büyük katkı sağlayacak ve turistlerin destinasyon seçiminde de etkili olacak.

Mutfak kültürlerini araştırmaya yönelik seyahatler günümüzde gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Gastronomi Turizmi gerek iç ve gerek dış turizm için vazgeçilmez bir unsurdur.

İlçenin tanıtımı adına önemli rolü olan yöresel yemekler ilk olarak İlçe protokolüne sunuldu. Yöresel Lezzetlerin tadıldığı bu tanıtımda ilçenin kültürünü yansıtan yöresel yemeklerin çeşitliliğinin arttırılarak dünya turizminin ve İlçe turizm potansiyeline nasıl katkı sağlayacağı fikir alışverişinde bulunuldu.ayvacik-yoresel-2

Belediye Başkanı Sn. Mustafa BELUR ‘”İlçenin ülke mutfakları gibi dünya mutfağına sunabileceği birçok özgün yemeği bulunmaktadır. Bu lezzetlerin tanıtımlarının en iyi şekilde yapılarak ilçemizin doğa güzelliğinin yanı sıra mutfağıyla da turistlerin ilgisini çekebilecek cazibe merkezi haline getirmeliyiz. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sn. İsmail YİĞİT’e düzenlemiş olduğu kursun ilçemizin yemek kültürünü geliştirmesi amacı taşıdığından dolayı kendisine teşekkür ederiz .’’ dedi.

İlçe protokolü yapılan yöresel yemekleri tadarak Halk Eğitim Merkezi aşçı ve çırak kursiyerlerine emeklerinden dolayı teşekkür ederek İlçe Gençlik Merkezinden ayrıldılar.

ayvacik-yoresel3

2 Yorum

 1. Chnyrdkl

  04 Mart 2015 at 15:36

  Çok güzel bir etkinlik olacak.
  Turistler açısından bayağı bir iyi olur )

 2. cüneyt

  05 Mart 2015 at 15:42

  Samsun yöresel yemeklerini bilmiyorum ama, hangi bölgenin olursa olsun kendisine has yöresel yemekleri vardır. Tanıtım ve kaynaşma açısından güzel bir organizasyon.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki Alanı Doğru Bir Şekilde Doldurunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Samsun Haber Tasarım ve Programlama: SamsunLife