Samsun Gezilecek Yerler

Samsun’da Gezilecek Tarihi, Turistik Yerler

17 Mayıs 2015 Pazar, 20:42

Samsun’da En Güzel Gezilecek Yerler, Samsun’da Tarihi Yerler, Samsun’da Turistik Yerler nerelerdir diye düşündüğümüzde aklımıza gelebilecek birçok yer bulunmaktadır. Mesela başka bir şehirden bir misafirimiz geldi ve onu nerelere gezdirebilirim diye düşünüyorsunuz. İşte bu noktada tam da aradığınız yerdesiniz.

Amacımız Samsun’u gezmek, tanımak ve tanıtmaksa bu noktada biraz bilgi toplamakta fayda var. Çünkü şehrimizin gezilmesi görülmesi gereken o kadar güzel yerleri var ki bunları kaçırmamak için biraz ön bilgide fayda var.

Samsun ilçeleriyle birlikte hem tarihi turistik yerleriyle dikkat çekiyor hem de doğal güzellikleriyle, plajlarıyla gönülleri feth etmeyi başarıyor.

Karadeniz’in incisi ünvanını fazlasıyla hak eden şehrimizi hem kendimiz tanımalı hem de gelecek olan misafirlerimize en güzel şekilde tanıtmalıyız. Şehir içi ulaşımı oldukça kolay olan Samsun‘da dolmuş hatları ve otobüslerle gitmek istediğiniz bir çok yere ulaşabilirsiniz. Ayrıca hafif raylı sistem de bizlere güzel bir alternatif sunuyor.

Uluslararası havaalanına sahip olan Samsun aynı zamanda bir liman şehridir. Her yıl yüzbinlerce kişiyi misafir eden Samsun otelleriyle de dikkat çekiyor.

Şimdi sizlere Samsun’da gezebileceğiniz yerleri kısaca özetlemeye çalışalım;

Öncelikle şehrin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı (Onur Anıtı) tarihi ve turistik özelliğiyle mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerin başında gelir. Samsunlu olupta ya da Samsun’a gelip de Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çektirmeyen birini bulmanız oldukça zordur.

samsun-ataturk-heykeli

Bununla birlikte yine Atatürk’ün Samsun’a çıktığı yer olan Samsun Tütün İskelesini ve Samsun İlkadım Anıtını da görmenizi tavsiye ediyoruz.

tutun-iskelesi

Doğu park sahilinde Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkmış olduğu Samsun Bandırma Vapuru‘ da ilginizi hayliyle çekecektir. Doğu parka gitmişken Samsun Milli Mücadele Anıtı’ görmeden gelmemelisiniz.

samsun-bandirma-vapuru

Samsun’u gezmeye başladığınız da gidebileceğiniz o kadar çok yer var ki bunun için öncelikle kendinize bir yol haritası çizmenizde fayda var. Sitemiz SamsunLife.Net size bu yol haritasını en güzel şekilde sunmaya çalışmaktadır.

Şehir merkezindeki Samsun Müzelerini gezmeyi tamamladıktan sonra Batıparktaki Amisos Tepesini, Amazon Köyünü, Aslanları ve daha bir çok yeri gezebilirsiniz.

En iyisi şimdi sizlere Samsun’da En Güzel Gezilecek Yerleri tek tek isim isim yazmak yerine hepsini ayrıntılarıyla nerede ve nasıl gidileceğini de içeren bilgilerle başbaşa bırakalım.

İşte Samsun’da Gezilecek En Güzel Yerler  için bu linki tıklamanız yeterli..

Samsun’daki müzeler ise bu linkte.. Samsun’da otel arıyorsanız onlar da burada…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki Alanı Doğru Bir Şekilde Doldurunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Samsun Haber Tasarım ve Programlama: SamsunLife