Samsun Liman Hastanesi

01 Ocak 2014 Çarşamba, 20:18

Akademi Duyum Tıp Merkezi ile Ana Klinik Cerrahi ve Kadın Hastalıkları Doğum Merkezi’nin ortaklaşa açtıkları Samsun Liman Hastanesi hasta kabulüne başladı.

Hastanede 26 polikliniğin faaliyet göstereceğini belirten Akademi Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ergür, “Hastanemizin bugün ruhsatını aldık ve önümüzdeki hafta içersinde hasta kabulüne başlayacağız. Liman Hastanesi, kamuoyunda bilindiği üzere Akademi Duyum Tıp Merkezi ve Ana Klinik Cerrahi ve Kadın Hastalıkları Doğum Merkezi’nin birleşimiyle oluşmuştur.

Hastanemizde toplam 26 poliklinik faaliyet gösterecek. Bunların 6 tanesi kadın doğum, 4 tanesi kulak burun boğaz, 2 tanesi çocuk, 4 tane göz, ortopedi, göğüs hastalıkları, nöroloji, psikiyatri, dermatoloji, diş, dahiliye, üroloji gibi hastanede olması gereken branşların tamamına yakın poliklinik sayısıyla hizmet edeceğiz.

Hastanemizde 2 tane ameliyathane ve 10 yataklı yoğun bakım ünitelerimiz olacak. Hastanemiz şehir merkezinde ve insanların çok rahat ulaşabileceği bir yerdedir. Bu arada hasta ve hasta yakınlarına tahsis edebileceğimiz 30’a yakın otoparkımız olacak. Hastanemizde çalışan doktorlarımızın nerdeyse tamamı Samsun’un yerel ekiplerinden oluşacak. Özel Eksen Göz Merkezi ameliyatlarını Liman Hastanesi’nde yapacak. Hastanemizdeki poliklinik ve hasta yatak standartları hasta memnuniyetini sağlayabilecek düzeyde yapıldı. O nedenle önümüzdeki hafta içersinde faaliyette olacağız. Ayrıca hastanemiz 34’ü doktor olmak üzere toplam 140 kişiyi istihdam sağlayacak” dedi.

Hastanenin ruhsat konusunda yardımcı olan İl Sağlık Müdürlüğü’ne teşekkür eden Ergür, “Hastane ruhsatları Sağlık Bakanlığı’ndan veriliyordu, artık bu yönetmelik değişti ve değişen yönetmelikle birlikte ruhsatlandırma il müdürlükleri tarafından yapılıyor. Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’ne iskan aldığımız müracaatımızdan bugüne kadar 20 gün geçti. Ruhsatlandırma için Sağlık İl Müdürlüğümüz hastanemizin açılması için seferber olmuştur” diye konuştu.

“EVLİLİKTEN LİMAN HASTANESİ DOĞDU”

Samsun Liman Hastanesinin butik bir hastane olduğunu ifade eden Ana Klinik Cerrahi ve Kadın Hastalıkları Doğum Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Alaattin Balcı, “Akademi Duyum Tıp Merkezi ile Ana Klinik Cerrahi ve Kadın Hastalıkları Doğum Merkezi evlendi ve bu evlilikten doğan Liman Hastanesi meydana geldi. Bu hastanenin adını ben koydum. Çünkü hastanemizin odalarında liman manzaralı ve limanın anlamı da sığınılacak yer ve korunaklı bir yer anlamına gelir.

Biz de sağlık konusunda korunaklı bir yer olma hedefi ile buraya çıktık. Liman Hastanesi butik bir hastanedir. Umuyoruz ki bütün hekimlerini Samsun halkının çok iyi tanıdığı ve güvenini kazanmış bir hastaneyi ortaya çıkaracağız. Hedefimiz güzel, hızlı, temiz ve butik bir hastaneciliği burada başarmaktır. Beklediğimizden daha iyi bir hastane ortaya çıktı. Ağrısız doğum konusunda burada daha iyi hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.

Hakkında

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Samsun Liman Hastanesi olarak; sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, geleceğe yönelik yaptığımız yatırımlar ve atılımlarla yolumuzda güvenli adımlarla ilerliyoruz.

Uluslararası kalite standartlarını temsil eden Joint Commission International Accreditation (JCI) tarafından da denetlenen Liman Hastanesi olarak en büyük idealimiz, Avrupa Birliği standartlarında sağlık hizmeti vermek ve hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır.

Hizmet Birimleri

Kadın Doğum
Genel Cerrahi

Ortopedi

Hastanenin Anlaşması Bulunan Kurumlar

  • SGK
  • Bağkur
  • Emekli Sandığı

Hastane Adı  Samsun Liman Hastanesi
Telefon  (0362) 999 55 55
Faks  (0362)
Adres  Hançerli Mah. No:570 | Atatürk Bul.
İl  Samsun
İlçe  Samsun / İLKADIM
Web Adres  http://www.limanhastanesi.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Samsun Haber Tasarım ve Programlama: SamsunLife