Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar
Samsun Gezilecek Yerler

Samsun Gazi Devlet Hastanesi

19 Mart 2015 Perşembe, 00:35

Samsun Gazi Devlet Hastanesi İlkadım ilçesinde yer almaktadır. Ulaşımın oldukça kolay olduğu Samsun Gazi Devlet Hastanesi’ ne gitmek için Samsun Shell kavşağından yukarı doğru çıkarız.

Gazi ve Çiftlik caddelerini dikey olarak geçtikten sonra Bulvar yolunu da geçerek eski Devlet Hastanesi şimdiki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin önüne ulaşırız. Burada tam karşımızdaki yoldan direk ilerlediğimizde Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde buluruz kendimizi.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’ nden telefon ile randevu almak için 0362 311 30 30  numaralı telefonu aramanız yeterlidir. Bununla birlikte hastanenin internet sitesinden de online olarak randevu alabilirsiniz. http://www.gazidh.gov.tr

Hastane 1964 tarihinde Opr. Dr. Enver Gürsel’ le Sosyal Sigortalar Hastanesi olarak hizmete başlamıştır. Samsun Gazi Devlet Hastanesi, Opr. Dr. Mahmut Ulubay Başhekimliğinde hizmetlerini devam ettirmektedir.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi

Samsun Gazi Devlet Hastanesinin bünyesinde;

2 adet kalp ve damar cerrahisi uzmanı, 1 adet gastroenteroloji uzmanı, 7 adet anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, 4 adet beyin ve sinir cerrahisi uzmanı, 3 adet kardiyoloji uzmanı, 1 adet cerrahi onkoloji uzmanı, 1 adet çocuk cerrahisi uzmanı, 1 adet çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 5 adet dermatoloji uzmanı, 1 adet diş hekimi uzmanı, 3 adet enfeksiyon hastalıkları uzmanı, 3 adet fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı,  11 adet genel cerrahi uzmanı, 1 adet göğüs cerrahisi uzmanı, 1 adet göğüs hastalıkları uzmanı, 8 adet göz hastalıkları uzmanı, 10 adet iç hastalıkları uzmanı,  8 adet kulak burun boğaz uzmanı, 6 adet nöroloji uzmanı, 1 adet nükleer tıp uzmanı, 5 adet ortopedi ve travmatoloji uzmanı, 3 adet plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı, 13 adet pratisyen uzmanı, 3 adet psikiyatri uzmanı, 1 adet radyodiagnostik uzmanı, 5 adet radyoloji uzmanı, 3 adet tıbbi biyokimya uzmanı, 2 adet tıbbi mikrobiyoloji uzmanı, 3 adet tıbbi patoloji uzmanı, 8 adet üroloji uzmanı görev yapmaktadır.

Kurulduğu yıllarda 250 yatak kapasitesine sahip olan hastane 2007 yılında 750 yatak, 78 poliklinik ve 14 klinik kapasitesine ulaşmıştır. 2008 yılında ise oda revizyonu programı kapsamında daha konforlu sağlık hizmeti için 530 fiili yatak kapasitesine geçilmiştir.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi

2005 yılına kadar Sosyal Sigortalar Kurumu Samsun Bölge Hastanesi olarak sadece sigortalılara hizmet verirken, sağlık sisteminin tek çatı altında toplanmasıyla ilgili yapılan yasal düzenlemelerle T.C Sağlık Bakanlığı bünyesine geçerek Samsun Gazi Devlet Hastanesi adı altında günlük ortalama 3000–3500 poliklinik hastasına hizmet vermiştir.

2012 yılında TC Sağlık Bakanlığında yapılan yeni teşkilatlanma ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu oluşturulmuş ve hastaneler illerde oluşturulan İl Genel Sekreterliklerine bağlanmıştır. Bu bağlamda hastane yönetim teşkilatları değişmiş ve hastanelerde Hastane yöneticiliği, Başhekimlik, Mali ve İdari Hizmetler Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü, Hasta Bakım ve Sağlığı Otelcilik Müdürlükleri oluştutulmuştur.

Günümüzde ortalama 4500 – 5000 hasta Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde tedavi edilmektedir.

Hastane Adı
 Samsun Gazi Devlet Hastanesi
Telefon  (0362) 311 30 30
Faks  (0362) 230 79 60
Adres
 Yenidoğan Mahallesi Aziziye Cad. No: 86
İl  Samsun
İlçe  Samsun / İlkadım
Web Adres  http://www.gazidh.gov.tr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.