Samsun Clinica Tıp Merkezi

18 Temmuz 2013 Perşembe, 17:36

Samsun ClinicA Özel Tıp Merkezi Fizik tedavi, Rehabilitasyon Ünitesi, Dahiliye polikliniği, Obezite Polikliniği, Yaşlı Bakım Ünitesi olarak hizmet vermektedir.

Clinica Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Yaşlı Bakım Birimi

Tam donanımlı ve uzman kadrosu ile bu alanda resmi ve özel sektöre öncülük etme onurunu yakalamanın sevincini yaşamaktadır.

Teknolojik tüm imkanları kullanarak yetişmiş, güleryüzlü ve aynı zamanda sorumluluk duygusuyla görev alan personeliyle, Clinica Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Yaşlı Bakım Birimi yaşlılarımızın yaşamlarını sürdürürken karşılaştıkları tüm sorunları çözmede uzmanlaşmış olmanın güveni içinde, her türlü sağlık problemlerinden psikolojik destek sorunlarına, ev temizliğinden, beslenme ve ilaç kullanımı takibatına kadar sürekli yaşlılarımızın yanında olabilmenin gururunu yaşıyor.

2007 yılından bu yana Cilinica Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Yaşlı Bakım Birimi yaşlılarımıza evlerinde bakım hizmetini yürütmektedir.

Samsun Büyük Şehir Belediyesi’nin Yaşlılara Hizmet Birimi’nin hizmetlerini üstlenen merkezimiz, deneyimi ve özverisiyle kısa zamanda tüm Samsun’umuzun takdirlerini kazanmayı başarmıştır.

850’yi aşkın hizmet verdiğimiz insanlar arasında günlük işlerini yapmakta zorlanan yaşlılarımız büyük çoğunlukta olmak üzere yatağa bağımlı hastalarımıza, felçli ayrıca bedensel ve zihinsel engelli vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz

Doktor ve hemşirelerimiz hastalarımızı evinde ziyaret ederek, hastalarımızın genel sağlık kontrollerini yapmaktadır. Ayrıca, şikâyetleri dinlenen yaşlımız, gerekli görüldüğünde, hastanelerin ilgili bölümlerine yönlendirilmektedir

• Sosyal Hizmetler • Psikolojik Destek Hizmetleri • Sağlık Hizmetleri Rehberlik, • Refakat ve Danışmanlık Hizmetleri • Temizlik ve Bakım Hizmetleri (Kişisel Bakım ve EvTemizliği,Çamaşır Yıkama, Ütü ve Yemek Yapımı)

Obezite

Obezite Nedir?

Obezite, yaşam kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkileyen kronik bir hastalık olup gelişen dünyanın en önemli sağlık sorunlarından biridir. Kabaca, vücuttaki yağ dağılımının gerekenden fazla artmasına obezite denmektedir.

Obezite sebepleri

*Aşırı ve yanlış beslenme alışkanlığı  *Yetersiz fiziksel aktivite   *Eğitim düzeyi  *Sosyo – kültürel etmenler  *Gelir durumu  *Hormonal ve metabolik etmenler   *Genetik etmenler  *Psikolojik problemler  *Sık aralıklarla çok düşük enerjili diyetler uygulama  *Sigara- alkol kullanma durumu * Kullanılan bazı ilaçlar

Obezitenin yol açabileceği hastalıklar

*İnsülin direnci *Osteoartrit (Kireçlenme), *Felç *Tip 2 Diyabet *Uyku apnesi (Uykuda solunumun çok kısa sürelerle durması) *Hipertansiyon *Karaciğer Yağlanması *Ruhsal sorunlar: Anoreksiya nevroza (yemek yememe), *Koroner arter hastalığı *Astım, Solunum zorluğu *Aşırı kıllanma *Hiperlipidemi – Hipertrigliseridemi *Gebelik komplikasyonları *Menstruasyon düzensizlikleri (Adet düzensizliği) *Safra kesesi hastalıkları *Ameliyat öncesi ve sonrası istenmeyen durum riskinin artması) *Bazı kanser türleri (kadınlarda safra kesesi, endometriyum, yumurtalık ve meme kanserleri, Erkeklerde ise kolon ve prostat kanserleri) Toplumsal uyumsuzluklar *Kas-iskelet sistemi problemleri

Dahiliye ünitesi

Şeker Hastalığı (Diyabet)

Diyabet, vücudumuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya da ürettiği insulin hormonunun etkili bir şekilde kullanılamaması durumun da gelişen ve ömür boyu süren bir hastalıktır.

Diyabet Türleri

Tip 1

İnsülin hormonunun eksikliğine bağlı olarak gelişen diyabet türüdür. Çocuk ve gençlerde daha sık görülür.

Tip 2

Pankreas insülin üretir fakat vücut bunu gerektiği gibi kullanamaz. Daha çok 40 yaş üzeri kişilerde ortaya çıkar.

Gizli Şeker

Tıbbi olarak pre-diyabet denilen “gizli şeker”, diyabet öncesi anlamına gelir. Diyabet öncesi bu dönemdeki bu bireyler, gizli şeker hastası kabul edilir. Yani bu durumun şeker hastalığına dönüşmemesi için önlem alınabilecek dönemdir ve önemlidir, çünkü gizli şekeri olan kişiler şeker hastası olma ihtimali yüksek olan kişilerdir. Gizli şekerin, şeker hastalığına dönüşmemesi için bu kişilerin kilo vermesi, sağlıklı beslenmesi, egzersiz yapması ve endokrin uzmanının önereceği bazı ilaçları kullanması gerekir.

Merkezimizde;

Dahiliye Polikliniği: Şeker hastalığının tespiti, çeşidi, uygun tedavi yöntemleri Obezite Ünitesi: Şeker hastalığında beslenme, diyet Fiziksel Aktivite alanları: Günlük egzersiz, spor imkanı

Fizik tedavi ünitesi

Fizik Tedavi Nedir?

Fizik vasıtalarının tedavi amacıyla kullanılmasına verilen isimdir. Bu vasıtalar ısı, ışın, su , radium ve röntgen ışınlarıdır.

Rehabilitasyon Nedir?

İnsanın fizyolojik ve anatomik bozukluklarının medikal, cerrahi ve fiziksel yöntemlerle ve yardımcı cihazlarla tamamen ya da kısmen giderilmesine hastanın fiziksel, ekonomik ve sosyal bakımdan bağımsızlığının sağlanmasına rehabilitasyon denir.

Amaç

Kaybolan fiziksel kapasitenin tamamının ya da bir kısmının geri kazanılması
Hastanın toplum ve ailesi ile ilişkilerinin yenilenerek iyileştirilmesi
Toplumsal açıdan özürlünün tüketici konumdan üretici konumuna getirilmesi

Hastane Adı
 Samsun ClinicA Tıp Merkezi
Telefon  (0362) 233 4 500
Faks  (0362) 230 1 211
Adres  Kılıçdede Mah. Niğbolu Sk. No: 2
İl  Samsun
İlçe  Samsun / İLKADIM
Web Adres  http://www.clinicatipmerkezi.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Samsun Haber Tasarım ve Programlama: SamsunLife