Samsun Gezilecek Yerler

Samsun Batı Park

12 Mayıs 2012 Cumartesi, 21:36

Samsun Batı Park içerisinde bir çok farklı parkın bulunduğu çok geniş bir alan. Amazon Kafe, Amazon Heykeli, Masal Dünyası Parkı, Go Kart, Çocuklar için mini Go-Kart, Yelken Kulübü, Teleferik, Balıkçı Restorantlar, çocuk oyun alanları ve piknik alanlarıyla her kesime hitap ediyor.

Türkiye’nin sayılı uzunluktaki pistlerinden birisi olan Samsun Batı Park Go-Kart pisti 720 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde. 15 bin metrekare alan üzerine kurulan pistte 7 araç kullanıma sunulurken, 200 kişilik seyir tribünü de bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi İmar İnşaat Limited Şirketi tarafından işletilen tesis de vatandaşlarımız sabah 9 ile gece 11 arasında tesisi kullanma olanağına sahipler.

Go-kart ya da kart adı verilen çok küçük, benzin ve hava soğutmalı, arkadan motorlu, dört tekerlekli minyatür araçlarla yapılan pist yarışıdır.

Karting, motorsporlarının temelidir ve pist yarışlarının küçük kardeşi olarak kabul edilir.samsun-bati-park--1

samsun-bati-park--2

samsun-bati-park--3

7 den 70 e her insanın yapabileceği bu spor dalı hem kolay olması hem de maliyetinin düşük olması nedeniyle hızla popülerleşmektedir. Eğer sizde ailenizle birlikte güzel bir gün geçirmek istiyorsanız alternatifleriniz arasına Samsun Batı Park‘ı mutlaka almalısınız.

%’de yüz güzel dakikalar garanti eden Samsun Batı Park Samsun’ un parlayan yıldızı konumuna hızla yükseliyor. Yapımı halen devam eden Amazon Köyü ise neredeyse tamamlanmak üzere.

samsun-bati-park-0

samsun-bati-park-1

samsun-bati-park-2

samsun-bati-park-3

samsun-bati-park-4

samsun-bati-park-5

samsun-bati-park-6

samsun-bati-park-7

samsun-bati-park-8

samsun-bati-park-9

samsun-bati-park-10

samsun-bati-park-11

samsun-amazon-heykeli

Samsun Batı Park‘ ta zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız… Kesinlikle gezmeye, görmeye değer bir yer…

2 Yorum

  1. aşkımsın aşkım

    25 Temmuz 2014 at 21:57

    ben yılarca orada yaşadım samsun batı park samsunun en ünlü parklarından biri gezilmesi gereken en güzel yerlerden biri herkesin gitmesini tavsiye ederim

  2. merve akyol

    25 Temmuz 2014 at 22:01

    Evet sevgili adı bilinmeyen arkadaşım bende samsunda yaşadım gerçekten görülmesi gereken yerlerden biri sana katılıyorum ve tavsiye ediyorum isteyen ve merak edenler hemen gidip görün sizi hiç bir şey engelemesin

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki Alanı Doğru Bir Şekilde Doldurunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.