Medicana Samsun Hastanesi

Karadeniz Bölgesi’ nin sağlık üssü Samsun Medicana Hastanesi 8 Ağustos 2011 Pazartesi günü hizmete girdi.

Türkiye’nin en büyük sağlık yatırım zincirlerinden biri olan Medicana Sağlık Grubunun, İstanbul ve Ankara’dan sonra Anadolu’daki ilk ve en büyük hastanesi olan Medicana Samsun Hastanesi 8 Ağustos 2011 Pazartesi günü hasta kabulüne başladı.

2006 yılında büyük sağlık yatırımlarını gerçekleştiren kurumlar arasında birinci sırada yer alan Medicana Sağlık Grubu, Dünyanın sayılı özel  sağlık yatırımlarından sayılan Medicana İnternational İstanbul ve Medicana International Ankara Hastaneleri ile hastane sayısını 7’ye çıkarttı. Türkiye’nin diğer illerinde de açılması planlanan Medicana Hastaneleri’nin; 8.si Medicana Samsun Hastanesi 8 Ağustos 2011’de hizmete girdi.

Medicana Sağlık Grubu; 20 yılı aşkın deneyim, uzmanlık ve uluslararası standartlarını, 8. Halkası Medicana Samsun Hastanesi ile Samsun ve Karadeniz halkının hizmetine sunuyor.

En son tıp teknolojisi ve konforuyla donatılan Karadeniz’in en büyük özel hastanesi Samsun Medicana Hastanesi, bölge iller ve çevre ülkelere, Türkiye`nin alanlarındaki uzman doktorlarıyla en üst düzeyde sağlık hizmetleri sunmayı hedefliyor. Kuruluşundan beri, sadece Samsun`a değil, bölge iller ve çevre ülkeleri göz önünde tutularak hayata geçirilen bu proje; Karadeniz Bölgesinde “Sağlık Turizmi’nin” öncüsü olmayı hedefliyor.

70 milyon dolarlık yatırım değeri bulunan Samsun Medicana Hastanesi, Karadeniz Bölgesi’nin sağlık üssü olarak planlanırken bölge ülkelerinin de sağlık ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanmıştır. 30.000 metrekare kapalı alanda 220 yatak kapasitesi ile bölgenin en büyük özel hastanesi olarak planlanan Samsun Medicana Hastanesi; en son teknolojik olanaklar, konforlu ve hasta mahremiyetini ön planda tutan tedavi mekanları, deneyimli ve başarıları ispat edilmiş hekim kadrosu ile uluslararası sağlık hizmeti sunmaya hazırdır. SGK ile her branşta yapılan anlaşmalar sayesinde uluslararası kalitede hizmeti, en son teknolojik olanaklarla, konforlu mekanlarda, güler yüzle, çevre özel hastaneleriyle benzer fiyatta sunma üstünlüğüne sahiptir.

Gerektiğinde tüm odaları ara yoğun bakım ve acil olmak üzere sağlık alanına dönüştürülebilecek altyapıya sahip olan ve tamamen akıllı bina teknolojisi ile inşa edilen  Samsun Medicana Hastanesi’ nde; tüm ameliyatların yapılabileceği en son teknolojiyle donatılan 8 ameliyathane ve  4 ayrı yoğun bakımda toplam 73 yoğun bakım yatağı bulunuyor.

PARKİNSON VE ORGAN NAKLİ TEDAVİSİNDE ULUSLAR ARASI STANDARTTA  ÖZEL SAĞLIK YATIRIMI

Samsun Medicana Hastanesi; en son tıp teknolojisi ve konforuyla donatılan Karadeniz’in en büyük hastanesi olarak, sadece Samsun’a değil, tüm Karadeniz ve Orta Anadolu Bölgeleriyle birlikte çevre ülkelerden gelecek yabancı hastalara hizmet verecek.  Parkinson cerrahisi merkezi, kemik iliği nakil merkezi, kanser merkezi, transplantasyon merkezi, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi merkezi, ortopedi ve travmatoloji merkezi  gibi son derece önemli bölümleri ve en son teknolojik donanımı bünyesinde barındıran Medicana Samsun Hastanesi, sadece Karadeniz Bölgesinin değil Ülkemizin önemli özel sağlık kuruluşları arasında yer alıyor.

Bu özellikleriyle Medicana Samsun Hastanesi’nde ülkemiz için de önemli sağlık sorunlarının çözümleri başarıyla uygulanacak. Bu tedavilerden biri olarak Parkinson cerrahisinde uygulanan beyin pili yöntemi, gelişen tıp teknolojisi ve deneyimli beyin cerrahisi uzmanları sayesinde Medicana Samsun Hastanesi’nde uygulanacak ve Parrkinson hastalarına önemli yararlar sağlayacak.

Benzer şekilde dünyada sayılı merkezde uygulanabilen yöntemlerle, böbrek nakli olacak hastalar ve yakınlarına önemli bir avantajlar sunan ve ülkemizde 2008 de en fazla nakil yapma başarısına sahip Medicana Sağlık Grubu’nun; teknolojik donanımı, bilgi  ve deneyimlerinin aktarıldığı Medicana Samsun Hastanesi bölgenin bu alanda da  en önemli özel sağlık yatırımlarından biri olarak Karadeniz’in hizmetine giriyor.

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden Medicana Sağlık Grubu, 1992’de çıktığı yolda güvenli adımlarla ilerleyerek, sağlık sektörüne büyük yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

Uluslararası standartları benimseyen, çağdaş alt yapısı ve uzman ekipleriyle birlikte Türkiye’ye gelişmiş ülke standardında hizmet vermenin gururunu taşıyan Medicana Sağlık Grubu,  Uluslararası kalite standartlarını temsil eden Joint Commission International Accreditation (JCI) tarafından akredite edilmiş, ülkemizde de Kal-Der kalite çalışmalarına öncülük etmektedir.

Medicana Sağlık Grubu’na bağlı hastanelerde her yıl 1 milyonun üzerinde hasta tedavi edilmekte, 21 bin anjiyografi, 4 bin kalp ameliyatı gerçekleşmektedir. Transplantasyonda öncü kuruluşlardan biri olarak 2008 yılında en fazla transplantasyon yapan özel sağlık kuruluşu olmuştur.

Profesyonel Yönetimi, 20 yılı aşkın deneyimi, dünyanın sayılı merkezlerinde bulunan ileri teknolojisi, bilimsel çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları ve yüksek hasta memnuniyeti ile  kapsamlı Sağlık Hizmeti sunan Medicana Sağlık Grubu, Avrupa Birliği standartlarında bir sağlık hizmeti sunma hedefiyle çalışmaktadır.

Hastane Adı  Medicana Samsun Hastanesi
Telefon  (0362) 311 05 05 / 444 63 34
Faks  (0362)
Adres  Çarşamba Belediyesi Otobüs Güzergahı Son Durak. Canik
İl  Samsun
İlçe  Samsun / Canik
Web Adres  http://www.medicana.com.tr/

3 YORUMLAR

  1. TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MYO SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ MEZUNUYUM. HASTANENİZDE ÇALIŞMAKTAN MEMNUN OLACAĞIMI BİLMENİZİ İSTERİM…

  2. SİZİ KUTLARIM .MÜKEMMEL KADRONUZ VAR.HELE TEOMAN ŞEŞEN GİBİ MÜKEMMEL BİR HOCAYI ALMANIZ DEGERİNİZİ BİR KAT ARTIRDI.BEN OĞLUMU EDİRNEDEN TEOMAN HOCA İÇİN TRABZONA ,TRABZONDAN DA SAMSUNA GETİRİYORUM.KBB.TÜRKİYEDE ELİNE KİMSE SU DÖKEMEZ.BAŞARILAR DİLİYORUM

CEVAP VER