Samsun Akademi Tıp Merkezi

27 Temmuz 2011 Çarşamba, 23:54

Samsun Akademi Tıp Merkezi  2006 yılı Temmuz ayında Samsun halkına sağlık hizmeti vermeye başlamıştır.

Şehir merkezinde her hastanın kolaylıkla ulaşabileceği bir konumda bulunan Samsun Akademi Tıp Merkezi 9 katlı hizmet binasında 3000  m2 kapalı kullanım alanına sahiptir.

Merkezimiz hem ayaktan hem de yatarak teşhis ve tedavi imkanlarına sahip olup, son teknolojiye uygun cihazlarla donatılmıştır. İki adet tam donanımlı ameliyathanesi ve iki yataklı uyanma bölümü bulunan cerrahi birimimizde her türlü klasik ve endoskopik ameliyatlar yapılabilmektedir.

Günümüz cerrahi anlayışına uygun olarak en gelişmiş ameliyat teknikleri kullanılarak bir çok ameliyatlar günübirlik yapılmakta ve hastalarımızın büyük bir çoğunluğu aynı gün evlerine gönderilebilmektedir.

Merkezimiz her türlü tetkik ve teşhis olanaklarına sahiptir. Gerek görüntüleme gerekse biyokimyasal ve hematolojik tüm tetkikler yapılmaktadır. Görüntüleme ile ilgili olarak konvansiyonel direkt grafiler, kontrast çalışmalar, ultrasonografik çalışmalar, doppler ultarsonografi, bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans incelemeler,mammografik tetkikler ve kemik dansitometre ile sintigrafik tetkikler kısa süre içinde yapılmaktadır. Bunların yanı sıra görüntüleme teknikleri kullanılarak girişimsel radyoloji alanında yetkin uzmanlarımız her türlü biyopsiyi ve girişim yapabilmektedirler.

Endoskopi, ünitemizde bronkoskopi, özofagogastroduodenoskopi, rektosigmoidoskopi, kolonoskopi ve artroskopi yapılabilmektedir. Tüm bölgeye hizmet veren uyku laboratuarımızda uyku bozuklukları (uyku apnesi,horlama,uykuda yetersiz solunum ve benzerleri) incelenmekte ve tedavi edilerek hastalarımız sağlığına kavuşturulmaktadır.

KKB bölümümüzde her türlü ilgili hastalıkların teşhis ve tedavisi yanında burun plastik ameliyatları  da başarı ile yapılmaktadır.Endoskopik KBB ameliyatları. Check-Up proğramlarımız ile hiçbir yakınması olmayan sağlıklı bireylerde yaş ve mesleklerine uygun olarak gerekli muayene ve tetkikler ile sağlık kontrolleri yapılmakta ve bazı sık görülen hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi yapılabilmektedir.

Günümüzde çok artmış bulunan allerjik kökenli her türlü cilt hastalığı ile alt ve üst solunum yolu hastalıklarında allerjiye neden olan etkenler allerji testleri ile saptanmakta ve gerekli tedavi uygulanmaktadır. Bir insanın en kıymetli varlığının sağlığı olduğunu kabul eden bir anlayışla “İnsanın Olduğu Yerde”  sloganı ile hasta ve yakınlarının memnuniyetini ön plana alarak en üst düzeyde sağlık hizmeti vermeyi amaç edinmiştir.

Hastalık gibi insanı ve yakınlarını en çok sıkıntıya sokan bir durumda hastalarımızın yanında olmak ve onlara destek vermek temel görevimiz ve sorumluluğumuzdur.

Hiç bir ön kaygıya kapılmadan tecrübeli ve en son tıp bilgilerine sahip uzman hekim kadromuz ve onlara yardımcı olan yardımcı sağlık çalışanlarımız diğer görevlilerimiz ile her zaman hizmete hazırız. Muayene ve tedavi talepleriniz yanında sizlere sağlık danışmanlığı yapmaya da hazırız. Her türlü sağlık sorununuzda “ne yapacağım” diye düşünmenize gerek yok. Deneyimli hekimlerimiz sizlere sağlık danışmanlığı hizmeti de vermektedirler. Bizlere sorununuzu aktarın sizlere yardımcı olalım. Kısa bir süre sonra sağlık danışma hattı kuracağız ve 24 saat süreyle bize ulaşabileceksiniz.

Hastane Adı  Akademi Tıp Merkezi
Telefon  (0362) 431 00 00
Faks  –
Adres  Cumhuriyet Cad No: 42
İl  Samsun
İlçe  Samsun / Merkez
Web Adres  http://www.akademitipmerkezi.com/

Yorum

  1. ARİF ÖZKURT

    20 Şubat 2015 at 18:07

    İletişim için telefon numarası bırakmışsınız, ucunada bir bant bağlamışsınız, milletin zamanını alıp duruyorsunuz. Bugün yani 20.02.2015 günü iki kez aradım. ikisindede kayıtlı ses dönüp durdu. ilk aramada ilk sırada 5 dakikadan fazla bekledim cevap veren olmadı. Hiç yoktan belli süre sonra meşgule ayarlayın da fazla beklemeyelim. Eğer kasıtlı olarak sırf arayanlara işgence için bu yöntemi uyguluyorsanız bende sizin hakkkınızda aynısını düşünüyorum.Ya telefona bakın ya da bu numarayı iptal edin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşağıdaki Alanı Doğru Bir Şekilde Doldurunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Samsun Haber Tasarım ve Programlama: SamsunLife